Wie zijn wij
Passie voor recreatie!
De Hooghe Bijsschel, de knusse gezinscamping aan het Veluwemeer, is de wieg van het familiebedrijf Molecaten dat nu uit wel liefst dertien vakantieparken in Nederland, één park in Hongarije, drie luxe safarikampen en twee safarihuizen in Afrika (Zambia en Malawi) bestaat.
In 2011 is het 45 jaar geleden dat de algemeen directeur van het huidige Molecaten, camping De Hooghe Bijsschel van zijn ouders overnam. Het runnen van een recreatiebedrijf bevalt uitstekend en er is een sterke wil om meerdere parken op unieke plekken in Nederland te beheren. Al snel wordt de kans gegrepen om De Leemkule, een sprookjesachtige plek op de Veluwe, over te nemen. Bij het beheren van meerdere parken hoort een gezamenlijke bedrijfsnaam. De Leemkule ligt aan de rand van Landgoed Molecaten, een prachtige plek midden tussen de bomen. Rust, natuur, vrij, het genieten gevoel! Wat is er nu passender dan Molecaten, de oase van rust, als bedrijfsnaam te voeren.
Na De Leemkule wordt de nieuwsgierigheid en interesse naar het beheren van meer recreatieparken in Nederland groter. Landgoed Molecaten, Bosbad Hoeven, Kruininger Gors, Van Iterson, Waterbos, Flevostrand, Rondeweibos, Napoleon Hoeve, Landgoed Ginkelduin, Hoogduin en De Koerberg volgen in 20 jaar tijd. Alle dertien parken liggen direct aan zee, aan het Veluwemeer, of in de diepe bossen van de Veluwe en Utrechtse Heuvelrug. Van Bosbad Hoeven is iets heel bijzonders gemaakt! De oude blusvijver is omgetoverd tot het leukste waterspeelpark van Nederland en België; Splesj!
Duurzaam beheer met oog voor detail en altijd in balans met de natuurlijke omgeving is de Molecaten wijze van bedrijfsvoering. Enthousiaste en service gerichte medewerkers dragen bij aan het vakantiegenot van onze gasten. Een scala aan activiteiten voor kinderen is niet meer weg te denken in de vakanties van deze tijd.
Molecaten is grenzeloos genieten!
Molecaten doet haar uiterste best om het u zo aangenaam mogelijk te maken tijdens een weekendje weg of lange vakantie. De locaties van onze parken, direct aan het water en in de bossen, zijn de meest gewilde plekjes in eigen land. Wie komt er nu niet heerlijk tot rust bij het geluid van een ruisende zee of tjilpende vogels in het bos. Maar ook voor de actieve jonge gezinnen en 50-plussers zijn deze plekjes het decor voor ultiem vermaak. Watersporten, wandelen, fietsen, mountainbiken… alles is mogelijk. Maar er is meer dan alleen de natuurlijke omgeving, ook de historische steden, bijzondere dorpsgezichten, en attractieparken dragen bij aan het grenzeloos genieten van Molecaten!
PAN Parks – opgericht door Molecaten en het Wereld Natuur Fonds
In 1997 hebben het Wereld Natuur Fonds en Molecaten de Stichting PAN Parks Foundation opgericht. PAN staat voor Protected Areas Network. Het doel is een netwerk op te zetten van goed beschermde Europese natuurgebieden die qua uitstraling en toeristische voorzieningen kunnen wedijveren met de nationale parken in Amerika en/of Zuid-Afrika. In deze parken gaan toerisme en natuurbescherming hand in hand. Het vinden van mechanismen voor duurzame financiering van beschermde gebieden is een belangrijke doelstelling.
PAN Village is een partner van PAN Parks Foundation, een initiatief om het beheer van beschermde natuurgebieden efficiënter te laten verlopen, om de lokale economie te stimuleren en om het imago en de erkenning van Europa’s verscheidenheid aan natuur te versterken. PAN Villages liggen altijd in de directe omgeving van de PAN Parken. Pure en ruige wildernissen die zoveel mogelijk intact worden gelaten, waardoor de flora en fauna zijn gang kan gaan. Alle vakantiehuisjes van PAN Village zijn duurzaam gebouwd, comfortabel ingericht en in balans met de omgeving. Door middel van uw verblijf op PAN Village draagt u financieel bij aan de bescherming van deze wildernis door de PAN Parks Foundation.
PAN Village Oulanka en PAN Village Fulufjällsbyn liggen bij twee Nationale Parken met een PAN Parks status en zijn lokale partner van de PAN Parks Foundation. Lees meer over de PAN Parks Foundation.





